1. Anasayfa
  2. Ekonomi

İBB’den üniversite öğrencilerini çok üzecek karar! İBB Öğrenci Yurdu ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 3. bileşimi yapıldı. Saraçhane'deki belediye binasındaki Meclis toplantısında üniversite öğrencilerini çok üzecek bir karara imza atıldı. İBB yurt ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı. Peki aylık ücret ne kadar oldu?

İBB’den üniversite öğrencilerini çok üzecek karar! İBB Öğrenci Yurdu ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 3. bileşimi yapıldı. Saraçhane’deki belediye binasındaki Meclis toplantısında üniversite öğrencilerini çok üzecek bir karara imza atıldı. İBB yurt ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı.

İBB Meclisi haziran ayı üçüncü birleşimi, Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı. Meclis’te, İBB Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğünün 2024 yılı revize ücret tarifesi görüşüldü.

Teklifte, yükseköğrenim öğrenci yurtlarında aylık 1300 lira olan ücretin, yüzde 50 artışla 1950 liraya yükseltilmesi istendi. Meclis’te yapılan oylamada, İBB öğrenci yurtları ücretlerine zam teklifi, AK Parti’nin “hayır” oyuna karşı CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Zam, 1 Eylül 2024 tarihi itibarıyla geçerli olacak. İBB’nin öğrenci yurtlarına en son 13 Eylül 2023’te yüzde 36,84 zam yapılmıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir