1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Emeklilere maaş müjdesi: Emekli maaşı ve bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanllığı milyonlarca emekliye müjdeli haber verdi. Emekli maaşları ve bayram ikramiyelerin hesaplara yatırılacağı tarih belli oldu. Peki EYT emeklileri de bu fırsattan yararlanabilecek mi?

Emeklilere maaş müjdesi: Emekli maaşı ve bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu
0

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli maaşları ne zaman yatacak sorusunun cevabı belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli maaşlarının ne zaman yatacağını açıkladı. Emeklileri sevindiren açıklama yapıldı. Bakanlık SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin 14 Nisan tarihinden itibaren yatırılacağını açıkladı

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, emeklilerin aylık ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri bayramdan önce ödenecek.

SSK kapsamında aylık alanlardan ödeme günü 17, 18, 19 ve 20 Nisan olanlara 14 Nisan’da, ödeme günü 21, 22 ve 23 Nisan olanlara 15 Nisan’da, ödeme günü 24, 25 ve 26 Nisan olanlara 16 Nisan’da ödeme yapılacak.

Bağ-Kur kapsamında olanlardan ödeme günü 25 ve 26 Nisan olanlara 17 Nisan’da, ödeme günü 27 ve 28 Nisan olanlara 18 Nisan’da, Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise 19 Nisan’da aylık ve ikramiyeleri ödenecek.

Peki EYT emeklilerine maaşları erken yatacak mı?

EYT emeklileri 3 Mart tarihinden itibaren başvurularını yaptı, ancak emekli maaşları bir türlü bağlanmadı. 3 Mart tarihinden bu güne kadar yaklaşık 1.5 milyon EYT mağduru emekli olmak için başvurmuştu. Başvuruların çoğu beklemede.

Ancak aylık bağlanan EYT emeklilerinin de maaş ödemeleri erken yapılacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir