1. Anasayfa
  2. Ekonomi

BtcTurk siber saldırıya uğradı! Kripto para yatırımı olanlar dikkat: 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilendi: BtcTurk açıklama yaptı

Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk siber saldırıya uğradı. Saldırıda 10 kripto paranın sıcak cüzdanlarının etkilendiği öğrenilirken şirket tarafından ilk açıklama geldi.

BtcTurk siber saldırıya uğradı! Kripto para yatırımı olanlar dikkat: 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilendi: BtcTurk açıklama yaptı
0

BtcTurk 22 Haziran’da siber saldırıya uğradığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan ilk açıklamaya göre saldırıda 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilendi. Soğuk cüzdanların güvende olduğu belirtilirken kontrol dışı çekimler sonrası kullanıcı varlıklarının etkilenmediği bildirildi.

SOĞUK CÜZDANLAR GÜVENDE

BtcTurk tarafından şu açıklama yapıldı: “Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kriptoparanın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir.

BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir. Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır.

Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür eder, konuyla ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağımızı bildiririz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir