1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Boş külahtan bile para istediler. Olay sosyal medyaya yansıyınca Mado açıklama yaptı ‘Bilgimiz dışında yaşandı’ savunması geldi

Türkiye'nin hemen hemen her yerinde Kahramanmaraş dondurması satan ünlü firma Mado bir şubesinde çekilen fotoğraf sosyal medyaya düştü. Fotoğrafta boş külahtan 6.5 lira alındığı yazıyordu.  Fotoğraf ve olay sosyal medyada düşünce ünlü Mado flaş açıklama yaptı.

Boş külahtan bile para istediler. Olay sosyal medyaya yansıyınca Mado açıklama yaptı ‘Bilgimiz dışında yaşandı’ savunması geldi
0

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde Kahramanmaraş dondurması satan ünlü firma Mado bir şubesinde çekilen fotoğraf sosyal medyaya düştü. Fotoğrafta boş külahtan 6.5 lira alındığı yazıyordu.  Fotoğraf ve olay sosyal medyada düşünce ünlü Mado flaş açıklama yaptı.

Bayilik sistemiyle Türkiye’nin hemen her yerinde Kahramanmaraş dondurmasını satan ünlü markanın bir şubesinde çekilen fotoğrafla boş külahtan 6.5 TL alındığı ortaya çıkmıştı. Olayın haberlere ve sosyal medyaya konu olması sonrası markadan “Bilgimiz dışında yaşandı” mahiyetinde bir açıklama geldi.

“MALİYETLERDEN DOLAYI” SAVUNMASI

Markanın bir şubesinde “Üzgünüz maliyetlerden dolayı kilo dondurma satışlarında külahlarımız ücretlidir.” yazısı yer alırken yazının devamında “Boş külah 6.5 TL” ifadesine yer verildi. Fotoğrafın ortaya çıkmasıyla konu, haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu oldu.

Olayın tepki çekmesi üzerine markadan açıklama yapıldı. Tüm şubelerinde kilogram dondurma satışlarında külahların bedelsiz olarak verildiğini belirten marka, söz konusu fotoğrafın franchise usulüyle bayilik alan bir şubede çekildiğini ve genel müdürlüğün bilgisi dışında alınan bir kararla uygulandığını bildirdi. Olayı “İstenmeyen bir durum” olarak niteleyen marka, boş külaha 6.5 TL isteyen şubeden tabelanın kaldırıldığını ve gerekli uyarı işlemlerinin yapıldığını vurguladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir